A CRANIOSACRALIS TERÁPIA
2014 január 31. | Szerző: Tamara |
Most egy fantasztikus terápiás módszert mutatok be nektek. Saját tapasztalataim alapján is mondhatom, hogy rendkívül nagy hatékonysággal alkalmazható ez a terápia. Átélni egy ilyen kezelést, nagyon nyugtató és relaxáló érzés. Úgy érzi az ember, mintha végtelen nyugalom és biztonság venné körül.
A gyermekek is szívesen vesznek részt craniosacralis (ejtsd: kranioszakrális) terápián. Semmilyen kellemetlenséggel nem jár a kezelés, és a kicsikre is megnyugtatóan hat. Tapasztalataim szerint a csöppségek megnyugszanak már a kezelés kezdetén, ha sírva érkeztek, akkor a hüppögés is nagyon hamar megszűnik. Szép eredményeket érhetünk el eme terápia alkalmazásával.
Egyre ismertebb és elismertebb már hazánkban is, a craniosacralis terápia. Külföldön már évek óta alkalmazzák, sőt egyes kórházakban is használják ezt a módszert. Ez többek között annak köszönhető, hogy tudományos alapokon nyugszik és bizonyítást is nyert a működési mechanizmusa.
A következőkben olvashattok a módszer létrejöttéről, a kezelés folyamatáról, arról, hogy milyen problémák esetén alkalmazható.
CRANIOSACRALIS TERÁPIA SZÜLETÉSE
Dr. Sutherland ostehopata az 1930-40-es években felfedezte, hogy a légzési- és a szívritmuson kívül a testben érzékelhető egy harmadik ritmus is, amelynek életfontosságú szerepe van a test szabályozásában és fenntartásában. Ez pedig nem volt más mint, az agy által termelt agyi- gerincvelő folyadék, amely átmossa az agyat és a gerincvelőt. Ritmikus pulzálása minden csontban és szövetben érzékelhető. Saját magán kísérletezett és tapasztalatai azt mutatták, hogy a koponyacsontok nem megfelelő mozgásának negatív egészségügyi vonatkozásai lehetnek, mind testi, mind pszichés vonatkozásban. Ez a tény bizonyítást nyert. Dr Sutherland az ostheopátiában alkalmazott gyógyítási módszert tovább fejlesztve így jött létre a craniosacralis terápia.
Dr. John Upledger vezetésével 1970-es években a Michigan Állami Egyetem kutatócsoportja bebizonyította, hogy a koponyacsontok között nincs szilárd összeköttetés, hanem enyhén mozognak és mozgathatóak.
MI IS AZ A CRANIOSACRALIS TERÁPIA?
A craniosacralis megnevezés a latin cranium és os sacrum, azaz a koponya és keresztcsont kifejezésekből ered.
A koponya, az agy, a központi és perifériás idegrendszer, a gerincvelő, az agyi-gerincvelői folyadék, a hozzá tartozó kötőszöveti hártyák és a keresztcsont alkotják a craniosacralis rendszert elsősorban.
A craniosacralis kezelés során, a test és a koponya mikromozgásainak korrigálása történik. Az agy által termelt gerincvelői folyadék ritmikusan pulzál, ez a pulzálás minden csontban és testszövetben érzékelhető. A kezelő erre a pulzálására, valamint a szövetekre ráhangolódva a kötőszövetek ellazításán keresztül segíti a craniosacralis rendszert annak természetes önszabályozódásában, harmonizálódásában.
HOGY ZAJLIK EGY KEZELÉS?
A kezelés ruhában és legtöbb esetben háton fekve történik, kb.: 1órán keresztül. A kezelés során finom és gyengéd mozdulatokat alkalmazunk. A kezelt számára szinte nem is érezhető nyomást használ a kezelő. A kezelt a folyamat során érezheti az agyi-gerincvelői folyadék áramlását, ez az érzés a hullámzáshoz hasonló.
A kezelt állapota és változásra való készsége nagyban meghatározza, hogy hány kezelésre van szükség. Általában 7-8 alkalom után már jelentős változás figyelhető meg. De akár 1 kezelés is segíthet bizonyos problémákon.
MILYEN PROBLÉMÁK ESETÉN ALKALMAZHATÓ, A CRANIOSACRALIS TERÁPIA?
-Hiperaktivitás
-Depresszió
-Kimerültség
-Krónikus fáradtság
-Alvászavarok
– Dadogás
– Tanulási és koncentrációs nehézségek
– Pszichés eredetű problémák
– Traumák feldolgozása
– Stressz
– Gyermekvállalási nehézségek
– Várandósság megkönnyítése
– Migrén
– Izületi problémák
– Hát-derékfájás
– Isiász
– Lumbágó
– Asztma
– Vérnyomás problémák
– Hormonzavar
– Menstruációs problémák
– Hallás problémák
– Légzési panaszok
– Emésztési problémák
– Baleset és műtét utáni rehabilitáció
-Autizmus
A CRANIOSACRALIS TERÁPIA NEM ALKALMAZHATÓ
– Akut vérzés vagy aneurizmák a koponyában
– Friss koponyatörés
– Akut gerincsérülés
– Nyúltagyi sérv
– Akut idegrendszeri fertőzések (pl.: agyhártyagyulladás)
A GYERMEKEK ÉS A CRANIOSACRALIS TERÁPIA
A gyengéd érintések, amelyeket a terapeuta alkalmaz, ezt a gyógymódot az egyik legbiztonságosabb módszerré teszik, amely nyugodtan alkalmazható csecsemőknél, kisgyermekeknél, időseknél, illetve akut fájdalommal járó állapotok esetén is. A terapeuta könnyen átsegítheti az újszülöttet a születés okozta traumán, és segítséget nyújthat a jövőbeni problémák megelőzésében is.
A terápia igen hatásos csecsemőknél és kisgyermekeknél, különböző betegségek és problémák esetén. Mivel a kezelés igen gyengéd, ez a gyerekekre megnyugtatóan hat és kellemes élményt jelent számukra.
CSECSEMŐKORI, ÉS GYERMEKKORI PROBLÉMÁKON IS SEGÍT A CRANIO
Csecsemőkorban:
-Szopási nehézségek
-Alvásproblémák
-Kólika
-Pylorus stenosis (gyomorkapu-szűkület)
-Kancsalság
–Gyermekkorban:
-Asztma
-Krónikus fülgyulladás
-Viselkedésproblémák
-Dühroham
-Félelmek, fóbiák
-Ágybavizelés
-Autizmus
-Epilepszia
-Tanulási nehézségek:
-Dyslexia
-Dyscalculia
-Összpontosítás zavara
-Hiperaktivitás
A craniosacralis terápia egy szelíd gyógymód, amely működési elmélete mellett kutatási eredmények szólnak. A craniosacralis terápia elmélete szerint, testünk pontosan tudja, hogyan gyógyítsa meg saját magát. A terapeuta feladata, hogy elősegítse ezeket az öngyógyító folyamatokat. A gerincvelői folyadék áramlásának ritmusát kitapintva fellelhetők azok a szövet közti feszülések a craniosacralis rendszerben, melyek felelősek lehetnek különböző problémákért. Ezeket a szöveti feszüléseket manuális technikákkal lehet feloldani, így a gerincvelői folyadék „átmoshatja” az egész craniosacralis rendszert a koponyától a keresztcsontig. Mivel a craniosacralis rendszerben fejlődik az idegrendszer is – memóriaként tárolva minden fizikai és érzelmi megrázkódtatást -, fontos, hogy az agyi-gerincvelői folyadék akadály nélkül keringhessen, és az idegeken megfelelő időben és módon juthasson el az információ a célszervhez, vagy szervrendszerhez. A szervezet működésében minden mindennel összefügg és hatással van egymásra.
Így a bejegyzés végén, sok szeretettel ajánlom figyelmetekbe a következő oldalt: https://www.facebook.com/craniosacralisterapia?fref=ts
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: